POMOĆ I POTPORA STARIJIM I NEMOĆNIMA U VRIJEME KORONE

Grad Županja provodi projekt „Program zapošljavanja žena Grad Županja 2“. U okviru projekta je zaposleno 58 žena koje svakodnevnim radom i trudom brinu o oko 440 krajnjih korisnika. Vrijednost projekta je 5.100.091,00 kunu. Projekt je sufinancirala Europska Unija iz Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Učinkoviti Ljudski potencijali 2014.-2020.

Zbog pandemije korona virusa provodio se prilagođen način rada, te smo se morali priviknuti na novo normalno.Za vrijeme pandemije bliži kontakt s korisnicima se sveo na minimum u svrhu zaštite najranjivijih skupina . Mjerenje temperature, stalna dezinfekcija ruku, te nošenje maski postali su svakodnevica. Unatoč tome, vrijedne djelatnice na projektu „Program zapošljavanja žena Grad Županja 2“ su skrbile cijelo vrijeme za svoje korisnike. Tako i naša korisnica Elizabeta Škalic (87) navodi da joj je u vrijeme korone najviše značila pomoć pri dostavi namirnica i lijekova te drugih potrepština, budući da je slabo pokretna. Jednako važna joj je i podrška kroz razgovore koje su zbog donesenih mjera vodili preko telefona. Projekt se provodio kroz cijelo vrijeme tokom covid-19,  što je korisnicima olakšalo dane u karanteni i izolaciji. Djelatnice projekta su redovno obilazile svoje korisnike, dostavljale potrepštine, posredovale u ostvarivanju raznih prava, plaćale račune, naručivale kod liječnika, te pružale pomoć za odvijanje svakodnevnog života.Jedna od mnogobrojnih zadovoljnih korisnika je i  korisnica Radoš Anđa (81), koja živi sama te uvelike ovisi o pomoći djelatnice koja joj dolazi par puta tjedno, dostavlja sve potrebito iz Grada, a nerijetko ju obiđe i izvan radnog vremena. Djelatnice projekta nastavljaju i dalje brižno skrbiti za svoje korisnike uz pridržavanje svih epidemioloških mjera.